خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود ارسال رایگان آگهی

فروش بنفشه آفریقایی در تهران

ارسال شده: اسفند ۱۰, ۱۳۹۵ ۹:۲۵ ب.ظ

توضیحات

بنفشه آفریقایی

نایاب ترین گونه های بنفشه آفریقایی

فروش بنفشه آفریقایی در تهران

قیمت بنفشه آفریقایی

برای اطلاع از قیمت زیباترین بنفشه های آفریقایی با ما تماس بگیرید
مانتره فلاور
مانتره فلاور ارائه کننده انواع گیاه بنفشه آفریقایی شناسنامه دار و گیاهان کلکسیونی و کمیاب می باشد. گیاهان ارائه شده به صورت بوته های بدون گل و بوته های گل دار با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رسند. اگر به بنفشه های آفریقایی علاقمند هستید به کانال مانتره فلاور بپیوندید : https://telegram.me/mantreh_flower
شماره تماس: ۰۹۰۱۱۵۸۸۰۳۷ مهرنوش پروین

مرکز فروش بنفشه آفریقایی

آموزش نگهداری از بنفشه آفریقایی

گفته شده این گیاه اول بار در سال ۱۸۹۲ توسط یک نظامی آلمانی به نام «سنت پل» در تانزانیا شناسایی شد، به همین دلیل نام سنت پـُلیا برای آن انتخاب گردید.
بنفشه آفریقایی یکی اززیباترین گیاهان گلداراست که نه تنها دارای گلهایی زیبا بلکه شاخ و برگ آن نیز ازجذابیت خاصی برخورداراست . پرورش بنفشه آفریقائی اصلی کاردشواری است ولی واریته ها و هیبریدهای جدید آن قویتر و پرگل تر می باشند و درصورت رعایت برخی اصول،پرورش آنها موفقیت آمیز خواهد بود.
اندازه گیاه در جنس های مختلف متفاوت است. رنگ گل هایش متنوع بوده و در طول سال گل می دهد.
این گیاه بسیار دوستدار روشنایی است؛ در زمستان باید از نور کامل آفتاب بهره مند شود اما بهتر است در تابستان از تابش مستقیم آفتاب محافظت گردد. در صورتی که بخواهیم بنفشه آفریقایی را در محیط سرپوشیده و کم نور پرورش دهیم می توانیم از لامپ های فلورسنت (مهتابی) استفاده کنیم، این لامپ ها باید در فاصله سی تا چهل سانتی متری گیاه نصب شوند. لازم نیست چراغ ها به طور مرتب روشن باشند، بلکه می توانید در ساعات مشخص چراغ ها را خاموش کنید. مزیت استفاده از نور مصنوعی نسبت به نور آفتاب اینست که برگ ها دچار سوختگی نخواهند شد.

مرکز فروش بنفشه آفریقایی در تهران

در مورد مقدار آب و فاصله زمانی بین دو آبیاری عواملی چون نور، گرما، خاک، جنس و حجم گلدان و سن گیاه دخالت دارد. ریشه بنفشه آفریقایی نسبت به آب زیاد حساس است و دچار پوسیدگی می گردد. بنابراین بهتر است در مورد مقدار و دفعات آبیاری توجه بیشتری داشته باشید و این کار را با دقت و احتیاط کامل انجام دهید.
بهترین زمان برای آبیاری بنفشه آفریقایی موقعی است که خاک کاملاً خشک شده و گیاه احتیاج زیادی به آب داشته باشد؛ اگر هنوز خاک خیس است به گیاه آب ندهید. با لمس کردن خاک می توانید از خشکی آن مطمئن شوید. مقدار آب در هر مرتبه آبیاری باید به اندازه ای باشد که آب از منفذ زیر گلدان خارج نشود.
از پاشیدن آب روی برگ های گیاه خودداری کنید.
یکی از روش هایی که امروزه برای آبیاری بنفشه آفریقایی مرسوم شده، استفاده از زیر گلدانیِ گود است. در این روش زیر گلدانی را از آب پر کنید، بعد از پانزده دقیقه آب از راه منفذ کف گلدان جذب خاک می گردد. بعد آب اضافی زیر گلدانی را خالی کنید.

پرورش بنفشه آفریقایی

برای پرورش بنفشه آفریقایی از خاکبرگ آماده استفاده کنید.
در فصول گرم هر پانزده روز یک بار به وسیله غذاهای کمکی، گیاه را تقویت کنید.
گلدان مناسب با توجه به حساسیت این گیاه نسبت به سرما بهتر است آنها را در گلدانهای پلاستیک پرورش دهیم و ازگلدانهای سفالی استفاده نکنیم زیرا سفال در طول ماههای سرد،سرما را جذب می کند و نتیجه این تنش سرمایی در گیاه قهوه ای شدن و مرگ برگها است. در صورت ضرورت تعویض گلدان این کار را در بهار انجام دهید
کوددهی بنفشه های آفریقایی را باید درهر آبیاری با یک کود رقیق حاوی فسفر بالا(۱۴-۱۲-۳۶) تغذیه نمود. هیچگاه غلظت کود را از میزان توصیه شده بالاتر نبرید و خاک را هر۲تا۳ ماه یکبار شستشو دهید و اجازه دهید خاک با خروج کامل آب از زهکش کف گلدان کاملاً شسته شود.با اجرای یک برنامه کود دهی منظم و مداوم املاح در خاک گلدان تجمع می یابند و در صورت عدم شستشوی خاک، ریشه ها صدمه می بینند.
بنفشه آفریقایی هوای تازه را دوست دارد البته نباید در مسیر کوران باد قرار گیرد.

بنفشه آفریقایی طرز نگهداری

برای اطلاع از قیمت زیباترین بنفشه های آفریقایی با ما تماس بگیرید
مانتره فلاور
مانتره فلاور ارائه کننده انواع گیاه بنفشه آفریقایی شناسنامه دار و گیاهان کلکسیونی و کمیاب می باشد. گیاهان ارائه شده به صورت بوته های بدون گل و بوته های گل دار با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رسند. اگر به بنفشه های آفریقایی علاقمند هستید به کانال مانتره فلاور بپیوندید : https://telegram.me/mantreh_flower
شماره تماس: ۰۹۰۱۱۵۸۸۰۳۷ مهرنوش پروین

بنفشه آفریقایی نسبت به خیس بودن برگ ها حساسیت دارد و نباید آب روی برگ هایش پاشیده شود. در صورتی که حجم گلدان بزرگ باشد یا خاک از مواد غذایی کافی برخوردار نگردد، گیاه گل نمی دهد یا این که گل ها ریز و کوچک می مانند. در این صورت بعد از تعویض گلدان و اضافه نمودن مواد غذایی به خاک، گیاه را تقویت کنید. گل های پژمرده و کوچک را جدا کنید.
مهمترین بیماری های بنفشه آفریقایی منشاء ویروسی یا قارچی دارند.رطوبت زیاد موجب انتشار بیماری های قارچی می شود. نوعی قارچ به نام فتیوم التیموم PHTHIUM-ULTIMUM موجب پوسیدگی قسمت های بالایی گیاه می گردد. اسیدی بودن خاک، نداشتن زهکشی مناسب و خیس شدن برگ ها این بیماری را شدت می دهد.اگر گیاه در محیط بسته و بدون تهویه قرار بگیرد یا رطوبت نسبی هوا زیاد باشد، و همچنین قرار گرفتن در سرمای زیاد و گرمای بیش از اندازه روز و تاریکی های طولانی موجب شیوع قارچ های سفید رنگ می گردد. علامت این بیماری، خاکستری و گرد آلود شدن سطح برگهاست. اسپری نمودن سموم قارچ کش روی برگ های آلوده و نگهداری صحیح گیاه، موجب بهبودی و سلامتی بنفشه آفریقایی می گردد.

عکسهای بنفشه آفریقایی

بیماری پوسیدگی ریشه بنفشه افریقایی : این بیماری که بوسیله قارچnicotian Var.parasiti Phytophthora ایجادمی شود،یک بیماری مخرب درمراکز پرورش بنفشه افریقایی Saintpaulia ionantha به شمار می رود.علائم بیماری در قسمتهای هوایی گیاه بصورت توقف رشد،پژمردگی و پوسیدگی نرمی به رنگ قهوه ای متمایل به سیاه در ناحیه طوقه و همچنین در قسمت ریشه مشاهده می شود،این علائم به تدریج به سمت دمبرگ و برگ انتقال می باید. اولین تحقیق جامع برروی این بیماری درسال ۱۹۷۳درآلمان توسط Plate و Kroberانجام شد. درایالات کالیفرنیا، فلوریدا و کلرادوی آمریکا نیزبرای پرورش این گیاه مشکلات بسیاری وجود دارد. این بیماری درایران برای اولین باردرسال ۱۳۷۰،درمراکزپرورش بنفشه افریقایی تهران،با خسارت فراوان مشاهده گردید و عامل بیماری نیزازمراکزمختلف به طور مکررتوسط نگارنده گزارش شد.کولتیوارهای بنفشه افریقایی نسبت به پوسیدگی فیتوفترایی دارای حساسیتهای بسیار متفاوت می باشند و براین اساس به چهار گروه،بسیارمقاوم،مقاوم،حساس و بسیارحساس تقسیم می شوند. مبارزه با بیماری ابتدا براساس رعایت بهداشت و بکاربردن ریشه های عاری ازآلودگی صورت گرفت، بعدها تحقیقات وسیعی درمورد استفاده ازقارچ کشها بمنظورمبارزه با بیماری انجام پذیرفت.از بین سموم مورد آزمایش اتریدیازول(Truban 30 wp) و پراکسی کلر(Nurelle 7.2 EC) همراه با آبیاری و همچنین محلول پاشی قسمتهای هوایی گیاه با استفاده ازpyroxyclor بهترین نتایج را ازخود نشان داد.محلول پاشی قسمتهای هوایی به منظور حفاظت گیاهان با استفاده ازقارچ کشهای کاپتان (Captan 50 wp)،کلروتالونیل(Daconil 2787 75 wp) ومانکوزب(Dithane M-45 80wp) نیزنتیجه بسیارعالی درمبارزه داشته است. با توجه به نایابی پیروکسی کلرمی توان ازمتالاکسیل(Subdue 2 E) وفوزتیل آلومینیوم(Aliette) که اثر مشابهی برضد بیماریهای فیتوفترایی دارند،استفاده نمود.

انواع بنفشه آفریقایی

برای ازدیاد بنفشه آفریقایی می توانید از سه روش کاشت بذر، قلمه برگ و تقسیم بوته استفاده کنید.

خرید بنفشه آفریقایی

روش قلمه برگ یکی از بهترین و آسان ترین روش های تکثیر بنفشه آفریقایی است. زمان مناسب برای این نوع تکثیر فصل تابستان استدر این روش ابتدا بهترین برگ ها را انتخاب کنید و آنها را با قیچی یا چاقو از انتهای دُمبرگ بچینیدبرگ بریده شده را از ناحیه دُمبرگ در آب قرار دهید تا ریشه دار شود.قلمه ها را در خاک هم می توانید ریشه دار کنید. بهتر است قلمه ها را از قسمت میانی ساقه بردارید. مناسب ترین درجه حرارت برای ریشه زایی قلمه ها ۲۵ درجه سانتیگراد است.قراردادن نایلون روی گلدانی که قلمه ها در آن کاشته شده اند موجب افزایش رطوبت نسبی می شود و به سرعتِ ریشه زایی کمک می کند. در شرایط مناسب، قلمه برگ بعد از پانزده روز تا یک ماه دارای ریشه می شود.
تقسیم بوته این روش راه ساده ای برای ازدیاد بنفشه آفریقایی است. زمانی که گیاه بنفشه آفریقایی رشد کافی کرد از کنار بوته، پاجوش های کوچکی رشد می کند که می توانید از آنها برای ازدیاد گیاه استفاده کنید.

آبیاری بنفشه آفریقایی

برای اطلاع از قیمت زیباترین بنفشه های آفریقایی با ما تماس بگیرید
مانتره فلاور
مانتره فلاور ارائه کننده انواع گیاه بنفشه آفریقایی شناسنامه دار و گیاهان کلکسیونی و کمیاب می باشد. گیاهان ارائه شده به صورت بوته های بدون گل و بوته های گل دار با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رسند. اگر به بنفشه های آفریقایی علاقمند هستید به کانال مانتره فلاور بپیوندید : https://telegram.me/mantreh_flower
شماره تماس: ۰۹۰۱۱۵۸۸۰۳۷ مهرنوش پروین

با استفاده از نور مصنوعی و تنظیم درجه حرارت مناسب می توان در هر زمانی به تکثیر از روش کاشت بذر اقدام کرد. برای کاشت بذر در شرایط مصنوعی، درجه حرارت را روی ۲۵ – ۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم نمایید و روزانه به مدت دوازده ساعت چراغ ها را روشن کنید. همه روزه قدری آب روی خاک اسپری کنید.

بنفشه آفریقایی مینیاتوری

اصطلاحات تخصصی علوم در مورد بنفشه آفریقایی :

تاکسونومی: گیاه گل بنفشه آفریقایی بر حسب خویشاوندی با سایر گیاهان رده بندی می‌شود و جایگاه این گیاه از نظر رده بندی در سطح گونه مشخص می‌شود. مورفولوژی: تنوع ریختی گیاه گل بنفشه آفریقایی مطالعه می‌شود. و به عبارتی مطالعه تنوع ریختی گیاه بنفشه آفریقایی باعث می‌شود تا بدانیم که با شرایط متفاوت در زیستگاههای مختلف سازگاری این گیاه چگونه صورت می‌گیرد. آناتومی: ساختمان داخلی گیاه گل بنفشه آفریقایی مطالعه می‌شود. مورفوژنز: از ابتدای تشکیل سلول تخم بنفشه آفریقایی تا بوجود آمدن شکل آویز بررسی می‌شود. فیزیولوژی: نحوه کار و فعالیت گیاه بنفشه آفریقایی از سطح اندامکهای درون سلول تا بافتها – اندامها و خود گیاه بنفشه آفریقایی مطالعه می‌شود. سیتولوژی: به مطالعه درباره رشد – تولید مثل و رفتار سلول گیاه بنفشه آفریقایی می‌پردازد. اکولوژی: به مطالعه چگونگی سازش گیاه بنفشه آفریقایی با محیط و ارتباط آنها با یکدیگر می‌پردازد. ژنتیک: چگونگی انتقال صفات وراثتی و عوامل انتقال دهنده و ساختار شیمیایی این عوامل را در گیاه بنفشه آفریقایی بررسی می‌کند.

بنفشه آفریقایی

تکثیر بنفشه آفریقایی از طریق برگ

قلمه برگ:

بهترین و ساده ترین شیوه تکثیر بنفشه آفریقایی قلمه از طریق برگ می باشد. برای قلمه زدن ابتدا یک برگ از بوته رو انتخاب کرده و با کاتر از بوته جدا می کنید، دقت کنید حتما از برگهای جوان و سالم گیاه استفاده کنید تا احتمال تکثیر بالا رود و کیفیت گیاهچه های جدید خیلی بهتر خواهد بود.
برای قلمه زدن برگهای بنفشه، از آب، خاک بنفشه و یا پرلیت می توان استفاده نمود، بهترین بستر کاشت برای قلمه ها به ترتیب خاک، پرلیت و آب خواهد بود. دقت داشته باشید اگر تازه شروع به تکثیر نموده اید و یا برگ با ارزشی دارید حتما از پرلیت استفاده کنید، چون احتمال خرابی و نابودی برگها بسیار بسیار کم خواهد بود.
برگ سالم و جوانی را که انتخاب کردید مطابق عکس شماره ۲ حدود ۱،۵ سانت از دمبرگ را به حالت اریب با کاتر جدا می کنید و با زاویه حدود ۴۵ درجه در لیوان یکبار مصرفی که انتهای اون رو چند سوراخ برای زهکش ایجاد کرده اید و داخل اون رو پرلیت ریخته اید قرار داده سپس از بالا آب می ریزید تا پرلیت ها کامل خیس شوند. لیوان یک بار مصرف دیگری را مطابق عکس شماره ۴ برعکس روی لیوان اول می گذارید، با این کار رطوبت محیط را بالا برده و جوانه ها زودتر ظاهر می شوند.

بنفشه آفریقایی قیمت

قلمه بنفشه آفریقایی

فیتیله را در آب گرم بخیسانید و آن را از طریق سوراخی که در انتهای لیوان پلاستیکی ایجاد کرده اید وارد کنید و تا نیمه آن را بالا بیاورید و لیوان را با خاک سبک پر کنید، دقت کنید خاک را فشرده نکنید.
انتهای دم برگ را به صورت ۴۵ درجه برش بزنید به صورتی که روی برگ به سمت شما باشد.

یک سانت انتهای دم برگ را به دوقسمت تقسیم کنید (برای برگهای کوچکتر این میزان کمتر است). بهتر است انتهای دوتا شده رابا هورمون ریشه زایی بپوشانید تا ریشه زایی سریعتر انجام شود.

دم برگ را در خاک قرار دهید و با انگشت آن را نگهدارید و سپس به آن آب بدهید تا جایی که آب از فیتیله ای که یک سر آن داخل لیوان است و یک سر آن در خارج آن است به بیرون بریزد. سپس اجازه دهید به مدت ۱ شب آب اضافی خاک گلدان خشک شود. دقت کنید خاک را نباید زیاد فشرده کنید زیرا سرعت رشد جوانه ها را کم میکند.

دم برگ فقط باید یک و نیم سانت داخل خاک باشد زیرا جوانه های تازه از انتهای دم برگ بیرون میآیند و اگر دم برگ را زیاد در عمق کاشته باشید دیر تر جوانه ها ظاهر میشوند.

در انتها میتوانید کود مورد نیاز جوانه ها را در بشقاب زیری گلدان در حدود دو سانتیمتر بریزید و فیتیله را درون آن قرار دهید.

گلدان را در مکان گرم قرار دهید که نور کافی داشته باشد اما نور مستقیم نیاز نیست. بعد از ۶-۸ هفته از قلمه برگ جوانه ها ظاهر میشوند. هنگامی که جوانه ها حدود ۵ سانتی متری رسیدند میتوانید آنها را به گلدان مناسب منتقل کنید.

قیمت بنفشه آفریقایی

برای اطلاع از قیمت زیباترین بنفشه های آفریقایی با ما تماس بگیرید
مانتره فلاور
مانتره فلاور ارائه کننده انواع گیاه بنفشه آفریقایی شناسنامه دار و گیاهان کلکسیونی و کمیاب می باشد. گیاهان ارائه شده به صورت بوته های بدون گل و بوته های گل دار با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رسند. اگر به بنفشه های آفریقایی علاقمند هستید به کانال مانتره فلاور بپیوندید : https://telegram.me/mantreh_flower
شماره تماس: ۰۹۰۱۱۵۸۸۰۳۷ مهرنوش پروین

بنفشه آفریقایی یا سنت پاولیا گیاهی است که حدود ۱۰۰ سال پیش در شرق آفریقا با برگ هایی براق مخملی و گل های آبی یافت شده اما اکنون در رنگها و گونه های گوناگون تکثیر می شود. این گیاه زیبا چون کوچک و سبک می باشد و جای زیادی را اشغال نمی کند و حمل اش توسط افراد سالخورده و کودکان آسان است و در بسیاری از ماههای سال گل می دهد از محبوب ترین و پرطرفدار ترین گیاهان آپارتمانی می باشد.
در زیرنکات مفیدی برای موفقیت در پرورش بنفشه آفریقایی آورده شده است.

بنفشه های آفریقایی

نور بنفشه آفریقایی: نور یکی از نکات مهمی است که برای پرورش این گیاه باید رعایت شود . نور غیر مستقیم آفتاب نور مناسبی برای نگهداری بنفشه آفریقایی می باشد. نورمستقیم آفتاب در بهار و تابستان موجب سوختگی برگها می شود. بهترین مکان، پنجره های جنوبی و شرقی و غربی هستند. در فصل های بهار و تابستان به علت شدت زیاد نور آفتاب باید توسط پرده های توری، شدت نوررا کم کرد ، پنجره های شمالی هم اگر زیر سایه درختان نمی باشند مکان مناسبی برای پرورش این گیاه می باشند .
به طورکلی اگر نور کافی باشد برگ ها به صورت افقی قرار می گیرند و اگر نور کم باشد برگ ها به سمت بالا قرار می گیرند و رشد گیاه کم می شود. همچنین در نور کم گل ها یا اصلا نمی رویند و یا رشدشان کند می شود و برعکس اگر نور زیاد باشد برگ ها خود را به طرف داخل جمع می کنند و گیاه از تناسب ظاهری خارج می شود و این امر باعث رنگ پریدگی برگ ها می شود. برای آنکه تقارن و نظم گیاه حفظ شود در هر بار آبیاری گلدان را ۹۰ درجه در جهت عقربه های ساعت بگردانید . پس از استقرار گلدان، چنانچه نور محیط مناسب به نظر می رسد گیاهتان را جابجا نکنید.

کود بنفشه آفریقایی

آبیاری بنفشه آفریقایی: ازریختن آب بر روی برگها خودداری کنید، آبیاری را از طریق زیر گلدانی انجام دهید ولی بعد از هر ۳ بار آبیاری از طریق زیر گلدانی، یکبار از بالا و از زیر برگ ها آبیاری نمایید. توجه کنید که تاج گیاه خیس نشود . حتما یک تا دو ساعت بعد از آبیاری، اگر آبی در زیرگلدانی مانده خالی نمایید. زمان آبیاری بستگی به شرایط محل نگهداری این گیاه دارد که با تغییر دما و رطوبت تغییر می کند ولی به طورکلی هر ۵-۷ روز یکبار وقت آبیاری این گیاه می باشد. همیشه دقت کنید که در موقع آبیاری سطح خاک خشک و گلدان سبک شده باشد. برای آبیاری گلدان های سرامیکی که آب را دیر تر از دست می دهد فواصل آبیاری بیشتری نسبت به گلدان های پلاستیکی در نظر بگیرید. آبیاری بیش از حد یا ماندن آب در زیر گلدانی باعث خفگی ریشه ها، پلاسیدگی برگ ها وعدم گل دهی …. می شود . اگر شک کردید که گیاهتان احتیاج به آب دارد یک روز آن را به تعویق بیاندازید. یکی از نکات مهمی که علاقه مندان باید توجه داشته باشند این است که آبی که گیاه را با آن آبیاری می کنند از ۲۴ ساعت قبل از استفاده در دمای محیط مانده باشد تا کلرش را از دست بدهد .

کاشت بنفشه آفریقایی

دما بنفشه آفریقایی: درجه حرارت مناسب برای این گیاه بین ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی گراد می باشد به طور کلی دمایی که انسان در آن احساس راحتی کند برای این گیاه مناسب است . اگر دما به کمتر از ۱۴ درجه سانتی گراد برسد گیاه پلاسیده می شود و اگر از ۲۹ درجه سانتی گراد بالاتر رود باعث به اصطلاح پختگی برگ ها واز بین رفتن گل ها می شود.

فروش بنفشه آفریقایی

برای اطلاع از قیمت زیباترین بنفشه های آفریقایی با ما تماس بگیرید
مانتره فلاور
مانتره فلاور ارائه کننده انواع گیاه بنفشه آفریقایی شناسنامه دار و گیاهان کلکسیونی و کمیاب می باشد. گیاهان ارائه شده به صورت بوته های بدون گل و بوته های گل دار با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رسند. اگر به بنفشه های آفریقایی علاقمند هستید به کانال مانتره فلاور بپیوندید : https://telegram.me/mantreh_flower
شماره تماس: ۰۹۰۱۱۵۸۸۰۳۷ مهرنوش پروین

رطوبت بنفشه آفریقایی: این گیاه به رطوبت بین ۴۰ تا ۵۵ درصد نیاز دارد که یکی ازراه های تامین رطوبت، قرار دادن گیاه با زیر گلدانی روی سینی آب حاوی سنگریزه می باشد. حتما هر چند مدت یکبار سینی را بشویید زیرا محل آلودگی و تخم گذاری حشرات می شود. رطوبت باعث دوام بیشتر گلها و شادابی گیاه می شود.

بنفشه آفریقایی ابلق

کود بنفشه آفریقایی: ازانجا که خاک بنفشه آفریقایی نسبت به مواد غذایی فقیر است، در تمام طول سال این گیاه باید با استفاده از کود منظما تغذیه شود.
دو نوع کود مخصوص تغذیه بنفشه آفریقایی مشخص شده است که مکمل یکدیگر بوده و با توجه به دستور زیر باید تهیه و مصرف شوند تا نتیجه مطلوب در رشد گیاه و گلدهی به عمل آید.
کود شماره ۱ یا کود مخصوص بنفشه آفریقایی که برای تهیه آن، یک چهارم قاشق چایخوری سرتخت آز ان را در یک لیتر آب حل کرده و در هر نوبت آبیاری از طریق زیر گلدانی از آن استفاده کنید.
کود دیگر، کود شماره ۲ یا کود مخصوص گلدهی است: روش تهیه آن مشابه کود شماره ۱ است یعنی یک چهارم قاشق چایخوری سر تخت در یک لیتر آب که باید فقط ماهی یکبار بجای کود شماره ۱ گیاه با آن تغذیه شود و ترجیحا از بالای سطح خاک بدون این که برگ ها خیس شود آبیاری نمایید.
استفاده از کود نامناسب و یا مصرف بیش از حد تعیین شده باعث صدمه زیاد به گیاهتان می شود وعدم کوددهی به موقع و یا به اندازه کافی ندادن کود، باعث عدم گل دهی و یا توقف رشد گیاهتان می شود . توجه کنید که پس ازخریداری این گیاه تا یکماه به آن هیچگونه کودی ندهید.

نگهداری بنفشه آفریقایی

خاک بنفشه آفریقایی: بهتر است از خاک های متخلخل سبک استریل استفاده کنید زیرا ریشه های این گیاه به هوای زیاد احتیاج دارند. pH خاک بنفشه آفریقایی باید بین ۴/۶ تا ۲/۷ باشد. خاک نامناسب و غیر استریل باعث مشکلات زیادی برای گیاهتان ازجمله توقف رشد، عدم گل دهی، پلاسیده شدن برگ ها و حتی بیماری می شود.

تعویض گلدان بنفشه آفریقایی: در صورت نیاز درهر فصلی و درمحیطی سربسته می توان نسبت به تعویض گلدان اقدام کنید . عدم تعویض گلدان حداقل سالی یکبار باعث توقف رشد برگها و گل ندادن گیاه می شود .

بنفشه ی آفریقایی

بیماری های بنفشه آفریقایی

مهمترین بیماری های بنفشه آفریقایی منشاء ویروسی یا قارچی دارند. رطوبت زیاد موجب انتشار بیماری های قارچی می شود. نوعی قارچ به نام فتیوم التیموم PHTHIUM-ULTIMUM موجب پوسیدگی قسمت های بالایی گیاه می گردد. اسیدی بودن خاک، نداشتن زهکشی مناسب و خیس شدن برگ ها این بیماری را شدت می دهد.اگر گیاه در محیط بسته و بدون تهویه قرار بگیرد یا رطوبت نسبی هوا زیاد باشد، و همچنین قرار گرفتن در سرمای زیاد و گرمای بیش از اندازه روز و تاریکی های طولانی موجب شیوع قارچ های سفید رنگ می گردد. علامت این بیماری، خاکستری و گرد آلود شدن سطح برگهاست. اسپری نمودن سموم قارچ کش روی برگ های آلوده و نگهداری صحیح گیاه، موجب بهبودی و سلامتی بنفشه آفریقایی می گردد.

خاک بنفشه آفریقایی

برای اطلاع از قیمت زیباترین بنفشه های آفریقایی با ما تماس بگیرید
مانتره فلاور
مانتره فلاور ارائه کننده انواع گیاه بنفشه آفریقایی شناسنامه دار و گیاهان کلکسیونی و کمیاب می باشد. گیاهان ارائه شده به صورت بوته های بدون گل و بوته های گل دار با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رسند. اگر به بنفشه های آفریقایی علاقمند هستید به کانال مانتره فلاور بپیوندید : https://telegram.me/mantreh_flower
شماره تماس: ۰۹۰۱۱۵۸۸۰۳۷ مهرنوش پروین

بیماری پوسیدگی ریشه بنفشه افریقایی

این بیماری که بوسیله قارچnicotian Var.parasiti Phytophthora ایجادمی شود،یک بیماری مخرب درمراکز پرورش بنفشه افریقایی Saintpaulia ionantha به شمار می رود. علائم بیماری در قسمتهای هوایی گیاه بصورت توقف رشد،پژمردگی و پوسیدگی نرمی به رنگ قهوه ای متمایل به سیاه در ناحیه طوقه و همچنین در قسمت ریشه مشاهده می شود،این علائم به تدریج به سمت دمبرگ و برگ انتقال می باید. اولین تحقیق جامع برروی این بیماری درسال ۱۹۷۳درآلمان توسط Plate و Kroberانجام شد. درایالات کالیفرنیا، فلوریدا و کلرادوی آمریکا نیزبرای پرورش این گیاه مشکلات بسیاری وجود دارد. این بیماری درایران برای اولین باردرسال ۱۳۷۰،درمراکزپرورش بنفشه افریقایی تهران،با خسارت فراوان مشاهده گردید. مبارزه با بیماری ابتدا براساس رعایت بهداشت و بکاربردن ریشه های عاری ازآلودگی صورت گرفت، بعدها تحقیقات وسیعی درمورد استفاده ازقارچ کشها بمنظورمبارزه با بیماری انجام پذیرفت. از بین سموم مورد آزمایش اتریدیازول(Truban 30 wp) و پراکسی کلر(Nurelle 7.2 EC) همراه با آبیاری و همچنین محلول پاشی قسمتهای هوایی گیاه با استفاده ازpyroxyclor بهترین نتایج را ازخود نشان داد.محلول پاشی قسمتهای هوایی به منظور حفاظت گیاهان با استفاده ازقارچ کشهای کاپتان (Captan 50 wp)،کلروتالونیل(Daconil 2787 75 wp) ومانکوزب(Dithane M-45 80wp) نیزنتیجه بسیارعالی درمبارزه داشته است. با توجه به نایابی پیروکسی کلرمی توان ازمتالاکسیل(Subdue 2 E) وفوزتیل آلومینیوم(Aliette) که اثر مشابهی برضد بیماریهای فیتوفترایی دارند،استفاده نمود.

خرید بنفشه آفریقایی

لکه‌های قهوه‌ای روی برگها

غبار پاشی در آفتاب و یا آبیاری از بالا عامل آن است. گیاه احتیاج به غبارپاشی ندارد و آبیاری طبق روش گفته شده انجام گیرد.

برگها پیچیده ، خشک و خم شده‌اند

هوا گرم و خشک و احتیاج به آبیاری دارد. هرگز غبار پاشی نکنید.

برگها پژمرده و خم می‌شوند

هوا سرد است. گیاه را به محل گرمتری منتقل کنید.

تمام شرایط مساعد ولی گیاه گل نمی‌دهد

گلدانها خیلی بزرگ انتخاب شده است تا دو سال آینده گلدانها را تعویض نکنید.

گیاه را کود دهی نمایید به وسیله کود پتاس بالا

گلها شفاف و کمرنگ شده‌اند

عامل آن غبار پاشی است. این گیاه را غبار پاشی نکنید

گلها و برگهای گیاه می‌پوسند

آبیاری بیش از اندازه است. در تمام طول سال هفته‌ای دوبار آبیاری کافی است.

برگهای جدید ریز و تعداد آنها زیاد است

احتیاج به تعویض گلدان دارد. گلدان را با یک اندازه بزرگتر تعویض نمایید.

برگها رنگ پریده هستند

یا نور زیاد است یا احتیاج به کود دهی دارد. گیاه را به محلی با نور غیر مستقیم منتقل کنید.

برگها سیاه می‌شوند

عامل آن استفاده از مواد براق کننده شیمیایی است. از آنها استفاده نکنید. برای تمییز نمودن برگها از برس نرم مخصوص استفاده نمایید.

بنفشه آفریقایی بیماری

قیمت بنفشه آفریقایی

برای اطلاع از قیمت زیباترین بنفشه های آفریقایی با ما تماس بگیرید
مانتره فلاور
مانتره فلاور ارائه کننده انواع گیاه بنفشه آفریقایی شناسنامه دار و گیاهان کلکسیونی و کمیاب می باشد. گیاهان ارائه شده به صورت بوته های بدون گل و بوته های گل دار با قیمت های بسیار مناسب به فروش می رسند. اگر به بنفشه های آفریقایی علاقمند هستید به کانال مانتره فلاور بپیوندید : https://telegram.me/mantreh_flower
شماره تماس: ۰۹۰۱۱۵۸۸۰۳۷ مهرنوش پروین

بنفشه آفریقایی * فروش بنفشه آفریقایی * فروش بنفشه آفریقایی در تهران * آموزش نگهداری از بنفشه آفریقایی * نگهداری و پرورش بنفشه آفریقایی * انواع بنفشه آفریقایی * بنفشه آفریقایی چیست * بنفشه * انواع بنفشه * انواع بنفشه افریقایی * بذر بنفشه آفریقایی * بنفشه آفریقایی * بنفشه آفریقایی ارزان * بنفشه آفریقایی باغبانی سبز * بنفشه آفریقایی به انگلیسی * بنفشه آفریقایی بهار جاوید * بنفشه آفریقایی پریسا * بنفشه آفریقایی جامع ترین ژورنال * بنفشه آفریقایی جاوید * بنفشه آفریقایی خرید * بنفشه آفریقایی سایت نارگیل * بنفشه آفریقایی سرخرود * بنفشه آفریقایی سفید * بنفشه آفریقایی شناسنامه دار * بنفشه آفریقایی شیمر * بنفشه آفریقایی عکس * بنفشه آفریقایی قارچ * بنفشه آفریقایی قرمز * بنفشه آفریقایی قلمه * بنفشه آفریقایی قیمت * بنفشه آفریقایی گلستان علی * بنفشه آفریقایی نام علمی * بنفشه افریقایی زرد شدن برگ * بنفشه افریقایی فروش * بنفشه های آفریقایی * بنفشه ی آفریقایی * بیماریهای بنفشه آفریقایی * پرورش بنفشه آفریقایی * پرورش بنفشه ی افریقایی * تکثیر بنفشه آفریقایی * تکثیر بنفشه آفریقایی با برگ * جوانسازی بنفشه آفریقایی * چرا بنفشه آفریقایی گل نمیدهد * چرا بنفشه افریقایی گل نمی دهد * خاک بنفشه آفریقایی * خاک بنفشه آفریقایی پریسا * خاک بنفشه آفریقایی گیلدا * خانواده بنفشه آفریقایی * خانواده بنفشه افریقایی * خرید برگ بنفشه آفریقایی * خرید بنفشه آفریقایی * خرید بنفشه آفریقایی در تهران * خرید قلمه بنفشه آفریقایی * خریدار بنفشه آفریقایی * خواص بنفشه آفریقایی * رشد بنفشه آفریقایی * روش نگهداری بنفشه ی افریقایی * سایت بنفشه آفریقایی * سفارش بنفشه آفریقایی * شپشک بنفشه آفریقایی * شته بنفشه آفریقایی * شرایط نگهداری بنفشه آفریقایی * شرکت بنفشه آفریقایی امید * صادرات بنفشه آفریقایی * طرز نگهداری بنفشه ی افریقایی * عکس گل بنفشه ی افریقایی * عکسهای بنفشه افریقایی * علت گل ندادن بنفشه آفریقایی * عمر بنفشه افریقایی * غذای بنفشه افریقایی * فروش بذر بنفشه آفریقایی * فروش بنفشه آفریقایی پریسا * فروش بنفشه افریقایی تهران * فروش بنفشه افریقایی در تهران * فروش ویژه بنفشه آفریقایی * فروشگاه بنفشه آفریقایی * فیلم بنفشه افریقایی * قطره بنفشه آفریقایی * قلمه بنفشه آفریقایی * قیمت بنفشه آفریقایی * قیمت گل بنفشه آفریقایی * کتاب بنفشه آفریقایی آقای قنادی * کود بنفشه آفریقایی * گل بنفشه آفریقایی باغبانی سبز * گل بنفشه ی افریقایی * گلهای آپارتمانی * گیاهان شناسنامه دار * گیاهان کلکسیونی * مرکز فروش بنفشه آفریقایی در تهران * نحوه قلمه زدن بنفشه آفریقایی * نگهداری بنفشه ی افریقایی * نور مناسب برای بنفشه آفریقایی * هرس بنفشه آفریقایی * همه چیز درباره ی بنفشه آفریقایی * هیبرید بنفشه آفریقایی *

منبع: keshtzar.com، نارگیل

                                                                                              

  


پیام پلیس فتا:
لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید. همچنین بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوطه از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.
-بنفشه-آفریقایی